Podręcznik do matematyki dla absolwentów szkół podstawowych

Nauka każdego przedmiotu wymaga odpowiedniego podejścia oraz wykorzystywania pomocy naukowych. Matematyka sprawia trudności wielu osobom, niezależnie od wieku. Uczniowie szkół ponadpodstawowych mają do dyspozycji doskonały podręcznik “To się liczy 2 książka dostępna w księgarni internetowej” opracowany przez znane wydawnictwo Nowa Era. Co sprawia, że książka zyskuje pozytywne opinie nauczycieli i rodziców?

Nowoczesny podręcznik

Podręcznik “To się liczy 2” został opracowany przez dwójkę autorów: Karolinę Wej i Wojciecha Babiańskiego. Zawiera dużą ilość ilustracji, wykresów i diagramów ułatwiających przyswajanie wiedzy. Autorzy zdecydowali się na zastosowanie zróżnicowanej kolorystyki poprawiającej czytelność poruszanych zagadnień. Prawie na każdej stronie znajdziemy ramki z praktycznymi podpowiedziami, które są związane bezpośrednio z ćwiczeniami wykonywanymi przez uczniów.

Łatwa nauka matematyki

Treść podręcznika jest dostosowana do wiedzy i umiejętności absolwenta szkoły podstawowej. “To się liczy 2” jest książką przeznaczoną do użytku w szkołach branżowych. W związku z tym w wielu miejscach autorzy nawiązują do zawodów lub czynności dnia codziennego, do których sprawnego wykonywania potrzebna jest doskonała znajomość matematyki. Przykładem może być obliczanie zysku firmy, stosowanie skali i proporcji podczas planowania układu mieszania lub wypełnianie deklaracji podatkowych.

Wiedza przyswajana w domu

Podręcznik proponowany przez wydawnictwo Nowa Era zawiera dużą ilość podpowiedzi, dzięki którym uczniowie mogą doskonalić swoje umiejętności obliczeniowe. Mogą to robić w szkole, ale wiele ćwiczeń powtórzeniowych jest przeznaczonych do wykonywania w domu. Podsumowania na końcu każdego rozdziału pomagają ugruntować wiedzę. Do książki dołączono też zbiór zadań, które są uporządkowane przy uwzględnieniu różnych dziedzin matematyki oraz poziomów trudności. Autorzy prezentują przykładowe rozwiązania na zasadzie metody krok po kroku oraz gotowe odpowiedzi. Elementy te mogą wzbudzać zaciekawienie uczniów i skłaniać do samodzielnego rozszerzania wiedzy o nowych pojęciach prezentowanych w szkole.

Nauka każdego przedmiotu wymaga odpowiedniego podejścia oraz wykorzystywania pomocy naukowych. Matematyka sprawia trudności wielu osobom, niezależnie od wieku. Uczniowie szkół ponadpodstawowych mają do dyspozycji doskonały podręcznik “To się liczy 2 książka dostępna w księgarni internetowej” opracowany przez znane wydawnictwo Nowa Era. Co sprawia, że książka zyskuje pozytywne opinie nauczycieli i rodziców? Nowoczesny podręcznik Podręcznik “To…